Hazreti.net Sitesiden Alıntılar

Akıl,Gözle Görülür


Bende Olmayan Şey..

Aklın birçok tanımı olsa da bence; akıl, karşıt maddeler arasındaki çelişkilerin çözümüdür. Bu tanımın, akıl hocalığı ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu durumda Akıl, bende olmayan tek şeydir.
Bence akıl iki türlüdür. (Hadi be oradan, ‘bende olmayan tek şeydir’ dediğin halde, bir de kalkmış akılı türlere ayırıyorsun?), diyebilirsiniz; beni okumaya devam ediniz. 1.Beğenilen, 2.Beğenilmeyen.
Burada beğenilen akıl, kendi aklımızdır. Beğenilmeyen de doğal olarak başkalarının aklıdır. Zaten, konumuzun sorunu da buradadır: Kendi aklımızdan başkasını beğenmeyişimizin nedeni; başkalarının sahip olduğu aklı, kendimizde olan akılla anlayamayışımızdandır. Yoksa beğenilmemek için hiçbir neden olmaz, hatta ona sahip de çıkardık. Bilimselse, beğenmemek için neden yoktur. Bilimsel değilse, eleştirebiliriz veya reddederiz. Demek ki; kabullenebileceğimiz akıl olabildiği gibi, reddedeceğimiz akıl da olabilirmiş. Şu an kendimizde bulunduğuna inanabildiğimiz akıl, tamamen bize mi ait? Yani, bu akıl bizde kendiliğinden mi oluştu?
Ne kadar akıllıca değil mi? Yeter ki, başkalarının aklına aklımız yetsin yeter.
Biz karşımızdakine bir şeyler anlatırken; karşımızdaki bizim anlattığımızı kendi anlayabildiği kadarıyla anlar. Bu durum bizim karşımızdakinden daha akıllı olduğumuzu gösterir. Ancak; biz, karşımızdakine bir şeyler anlatırken, bizim anlatmak istediğimizden daha fazla anlayabiliyorsa, bu da bizim akılımızın karşımızdakinden daha az olduğunu gösterir.
Akıl hiçbir canlıda doğumdan önce yoktur. Bunlar sonradan edinilir. Hiçbir insan yavrusu ana karnındayken akıllı değildir. Yani, ana karnındayken beyinde bilgi yoktur. Kısaca, bu dönemde beyin akıllı değildir.
Peki, akıl eşitsizliği neden kaynaklanıyor veya bu eşitsizlik nasıl düzeltilir? Hadi akıllıysanız, bu soruya yanıt veriniz.
İnsan ne kadar akıllıysa, o kadar da delidir.
Bir insana aptal olduğunu kabullendirirsen, onu akıllı yaparsın.
Herkes kendi aklını beğendiği için başkalarının aklıyla karşılaştırmaz. İşte bunlar aptallardır.

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Etiket Bulutu

Ahlaksızlar Arkadaşlık sitelerindeki dolandırıçı yöntemleri Arkadaşlık Sitelerindeki Sanal Üyeler ateizm ayıplı ürün satan firmalar Başörtü gerçeği Başörtüsü sorunu Başörtüsü ve Kapanma Gerçeği benim Bernardo Vieira's bunun cihat CREDIT LYONNAIS BANK Ghana. Mr.John OMAR din dinler Dolandırıcılar E-postanıza Gelen Tuzaklara Dikkat! Ermeni Soykırımı Etiketler:Arkadaşlık sitelerindeki dolandırıçı yöntemleri evrim google Google'da üst sıralara çıkmak. Google Arama Motoru Optimizasyon green card dolandıcıları. Green Card Tuzağına Dikkat Guinea-Bissau's president Joao Bernardo Vieira's Göçmenlik Vizesi programı hakan Hakan AKTAŞ ilk inanmak inanç inançlı insan insan hakları international passport internetteki tuzaklar. internetten para nasıl kazanılır islam Kader Kıyamet vakti Kıyemet vakti madde mail adresinize gelen şüpheli maillere itibar etmeyiniz.Miss.Abijah Francisco José mutluluga ulasmanin ipuclari mutluluğun resmi mutlu olmak Osmanlı İmparatorluğu porno siteleri qnet gerçeği republican forces sahte arkadaşlık siteleri Sahte üyeler sanal üyeler seo'nun en temel kuralları seo nasıl yapılır seo ne demek sinema Soykırım tanrı the Prime Minister of Guinea-Bissau's Turban gerçeği Türban Yasağı Türkiye'de qnet Tuzağı Türkiye ilk slogan sitesi Türkiye USA konsolosluğu vize işlem ücreti dolandırıcılığı yabancı ve türk arkadaşlık siteleri yeşil kart dolandıcıları Yeşilkart dolandıcıları yeşil kart sahtakarları Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Üçkağıtçılar özel güvenlik sınav sonuçları ve cevapları ırk

Blog Stats

  • 75,000 hits
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: